Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsem „véčkový“ pejsek

3. 4. 2010

Ani nevím, kde začít. Začnu pátkem. Přijela k nám paní chovatelka s maminkou. Měl jsem hroznou radost, ale moc jsem si to neužil. Drželi mě pořád na vodítku, prý abych se někde nezmastil... Otrava. 

Ráno jsme vstávali hrozně brzo. Panička už v 6 hodin pobíhala po baráčku a snažila se všechny deky, lahve a pamlsky narvat do našeho mini auta. Nakonec tam narvala i mě s naší paní chovatelkou a jeli jsme.

Když jsme přijeli na plac, paničku málem kleplo. Všude bylo bláto a spousta velikánských psů. Dogy jim říkají. Vyfásnul jsem číslo 840 a začali jsme trénovat. Dál to nebylo vůbec zajímavé až do chvíle, než jsme vlezli do kruhu. Teda nevím, proč tomu říkali kruh, když to byl vlastně čtverec? 

Musel jsem běhat dokola, pak tam a zpátky a taky stát v tom nepohodlném postoji. Běhání bylo fajn, obzvlášť když jsme běhali všichni. Ale to stání. To mě vůbec nebavilo!

Pan rozhodčí mě chválil, jaký jsem pěkný pejsek a pak mě začal osahávat. Korda je sice sympaťák, ale proč mi musel sahat na bříško, zadeček, ocásek a kouličky? Brr 
 
Roníčku na to se připrav. Je to hrůza. A prý to dělají všichni rozhodčí. No nevím, v televizi jsem nikdy neviděl, že by rozhodčí takhle kontroloval fotbalisty... Ty jo? 
 
Zvládli jsme to na V3. Panička byla šťastná. Prý to vůbec nečekala. No, já to tak trochu čekal. Nejsem přece žádný "déčko".  Jenom nevím, jak to zvládneme za měsíc v Budějovicích? Tam to prý bude větší maso. A hlavně, jestli tam zase pojednou ty dva mastňáci z Pure Soul, tak to bude fakt náročný...
 
Musím trénovat „Abárku stůj“, „Abárku běžíme“, „Abárku k noze“, „Abárku zoubky“, „Abárku stůj“, „Abárku běžíme“, „Abárku k noze“, „Abárku zoubky“, „Abárku stůj“, „Abárku běžíme“, „Abárku k noze“, „Abárku zoubky“, „Abárku stůj“, „Abárku běžíme“, „Abárku k noze“, „Abárku zoubky“, „Abárku stůj“, „Abárku běžíme“, „Abárku k noze“, „Abárku zoubky“,............
 
 
SLOVO NA ZÁVĚR:
Děkuji naší chovatelce Pétě, která se neplánovaně zhostila přetěžkého úkolu vystavit nezbedného psíka Abíka. Zvládla to na jedničku, stejně jako Abárek, který překvapil svým skoro způsobným chováním. Očekávala jsem útěk z výstavního vodítka a honbu zběsilého a rozverného psa po areálu Krásná louka, ale byl úžasný. Udělali jste nám všem velkou radost a za to velký dík! Příště už se pokusíme zvládnout to sami a neudělat našemu rodu Od Brandtovy výšiny ostudu.
Petra, majitelka Abara
 

 XI. Pojizerská výstava psů v Mladé Boleslavi dne 3.4.2010
Třída mladých
840 Abar Od Brandtovy výšiny
841 Adventure Captain Pure Soul
842 Adventure Cardinal Pure Soul
843 Eliot Bismilláhi
HODNOCENÍ A POSUDEK
VÝBORNÁ, 3
10 měsíců, sympatický pes, ještě štěněčí výraz, elegantní krk, správná hřbetní linie, výborně nasazená oháňka, výborné úhlení, pohyb ještě není zcela korektní, ale úměrný věku, výborná srst a odpovídající povaha.
Podepsán Ing. František Korda

 
 
 
 
 

Náhledy fotografií ze složky První výstava