Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modeling je tvrdá práce!

23. 3. 2010
Když panička řekla, že nás přihlásí na výstavu, tak jsem měl radost. Spousta pejsků, lidí, príma zábava. To jsem ale netušil, co všechno mě čeká...
 
Zaprvé každý den trénujeme výstavní postoj. Ne, že by mi to nešlo, ale ten postoj je dost divnej a nevím, jestli to panička pochopila správně. Díval jsem se na dvě módní přehlídky a ty modelky chodily po takový tlustý lávce a kroutily prdelkama. Já mám stát jak tvrdý Y! Bolí z toho celý tělo. 

Výstavní postoj dle AbárkaNěkolikrát jsem jí ukazoval, že modelky nestojí s nohama u sebe, ale mají vždycky jednu vpředu, aby ukázaly, jak je mají hubený a dlouhý. Ona to ale vůbec nechápe a pořád mě nutí stát na všech čtyřech a čučet dopředu. Hrůza.

Taky jsme změnili krmení. Panička koupila pytel dospěláckých granulí, prý, abych už nerostl. No, vynasnažím se. Ale ještě jsem nenastudoval, jak se to dělá? Jsem z toho trochu ve stresu.

Zrada přišla včera. Jeli jsme za novou tetou, Zuzanou. Panička mi schválně neřekla, co se bude dít. Měl jsem svátek, tak jsem se těšil na pěknou oslavu, ale místo toho přišlo stříhání! 

Bylo to utrpení. Představte si, že jsem musel hodinu být v klidu a poslouchat na slovo!

Vysadily mě na takový plechový stolek a musel jsem sedět a stát, když řekly. Teta Zuzka měla nůžky a kartáček a stříhala a drbala mě celou tu hodinu!

Ostříhala mi krk, ocásek, tlapky i uši. Trpěl jsem jak pes. Hlavně proto, že jsem nevěděl, jak vypadám.  Jinak to ušlo.
Panička mě chválila, jaký jsem hodný pejsek. Bála se, že budu zlobit. Ale proč bych to dělal? Viděl jsem jí, jak před odjezdem strčila do batůžku tři sušený plíce a ty čekaly na mě. Byl jsem tedy za miláčka a ty plíce jsem samozřejmě po stříhání dostal. 
Musím uznat, že teta Zuzanka je dobrá kadeřnice. Vymodelovala mi pěkný hrudníček, který prý zatím nemám. Musíme s paničkou chodit plavat.
(Roníčku mrkni do zrcadla. Bez pořádného hrudníku si prý neškrtneme.)
 
Co mě štve nejvíc, to je chození u nohy a zákaz svévolného skákání a běhání za pejsky. Prý se musím naučit chovat a hrát si jen na povel, abych to na té výstavě ustál. Kdo to vymyslel? Takovou blbost!
 
No řeknu Vám, kdybych věděl, co všechno budu muset kvůli modelingu absolvovat, tak bych se na to možná i vyprdnul. Na druhou stranu musím zcela objektivně říct, že v naší ulici teď není nikdo tak krásný jako já, takže Džíny by se teoreticky mohla už konečně přestat dívat na toho novýho dogáckýho frajera, co nám chodí kolem plotu a zase si všímat jenom mě. Jdu se jí ukázat. Držte palce.
 
Abík
 

Náhledy fotografií ze složky Modelka