Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prázdninový režim

21. 8. 2010

Nejdřív bylo šílené vedro a pak se panička pustila do renovace domečku. Takže na psaní prostě nebyl vůbec čas ani prostor. Panička se totiž kromě ložnice, koupelen a obýváku pustila také do mého pokojíčku... No a pište, když nemáte ani kde spát?

Ale popořádku. Po táboře měla panička hodně práce a taky bylo šílené horko. Takže jsme úplně vypustili cvičení. Cvičili jsme jenom doma s paničkou po večerech, když už se dalo být venku. Taky jsme ledovali, dělali si zmrzlinky a dobrůtky. Prima začátek prázdnin.

img_3034--1-.jpg

Párkrát u nás byl Roníček, což bylo příjemné rozptýlení z dlouhého lenošení. Ale řeknu vám, že kdybych věděl, co přijde, tak lenoším mnohem víc...

Začalo to nákupama v našem oblíbeném Hornbachu. Kromě oušek a kostiček, které odtud panička občas vozí, přivezla také velké nádoby s barvou, štětce a mnoho jiných podivných zbytečností. Nejdřív malovala ložnici, což byla nuda, protože ta je v patře a tam já nesmím. Zajímavé to začalo být, když se přesunula do přízemí. Konečně jsem jí mohl pomáhat!

img_2976--1-.jpgNení nad mužskýho v domě. Ještě, že mě panička má. Návodu na vodovodní baterie totiž vůbec nerozumněla a tak jsem jí musel vysvětlit, jak to má namontovat. Taky tapetování jí moc nešlo. Ale z toho jsem měl radost. Chtěla totiž nějak efektně zadělat díry ve zdi, které jsem tam vykousal, aby každá návštěva hned věděla, s kým má tu čest.

Nejdřív ty díry zadělala nějakým štukem či co, ale stále to bylo vidět, tak se rozhodla to otapetovat. No nebudu popisovat jak to dopadlo. Bylo to prostě "hnusný" , takže tapety šly dolů, což mě ohromně bavilo. Takovou legraci jsem dlouho nezažil. Mohl jsem ze zdi cupovat papír jak jsem chtěl a panička se vůbec nezlobila.  img_2986--1-.jpg

Ale nakonec můj úžasný spací koutek s krásně ohlodanou zdí stejně zadělala. Nějakým barevným papírem namočeným v lepidle. Hnus!

Ale abych byl alespoň trochu objektivní, ve finále to vypadá docela pěkně a ta zeď co u ní spinkám už mě nestudí. Ještě nás čeká natřít střešní podbití, ale to už bude hračka.

Pracovní část prázdnin byla za mnou a já už se nemohl dočkat, až pojedeme hlídat Roníka...

 

Náhledy fotografií ze složky červenec 2010