Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říkejte mi Abatar

16. 1. 2010

Ráno mě panička vzbudila pěkně brzo a chovala se jako blázen. Šli jsme trénovat na pole. Myslel jsem si, že se asi zbláznila, ale pak jsem zjistil, že jedeme na závody. No a trénink je ze všeho nejdůležitější...

Závodilo se na cvičáku v Újezdě nad lesy. V půl deváté jsme se dostavili na cvičiště a začla pěkná mela. Bylo tam přes třicet pejsků. To bylo žúžo! Byli tam všichni moji kamarádi. Balú, Oskar, Riki i Alinka. Taky tam byl Foxík. S tím jsme nakonec byli na stejném místě.

Ale popořádku. Kolem deváté jsme se seřadili a pan cvičitel nás rozdělil do skupin a řekl nám pravidla. Já byl s kámošema ve štěňatech. Začínali jsme chůzí na vodítku a bez vodítka. Panička byla hrozně nervozní, ale zvládli jsme to. Je pravda, že mě chození na vodítku vůbec nebaví, takže za to jsme nedostali asi ani bod, ale bez vodítka už to bylo lepší. 

Pak jsme šli na aportky. Aportky mám rád. A tenhle byl obzvlášť krásný. Chtěl jsem si ho schovat do hlubokýho sněhu, ale oni mi to pokazili. Tak jsem se jim na to vyblajznul. 

Poslední bodovaná disciplína byla nejlepší. Hledali jsme srnčí nohu. To bylo vzrůšo! Smrdělo to na kilometry a nenašel by to snad jen naprostej trouba. Já jí našel hned. A protože jsem borec, podařilo se mi jim tu nohu ukrást. To jste měli vidět tu melu. Panička za mnou běhala hlubokým sněhem a panu hodnotiteli zmizel úsměv z tváře. Nakonec mě ale chytili. Škoda. Ta noha byla famózní. Chtěl jsem si jí odnést domů na zahrádku. Do jara by určitě vydržela... 

Abychom se nenudili, vymysleli cvičitelé poslední disciplínu, kterou si užil hlavně Foxík. Překážkovou dráhu. Museli jsme přejít po vysoké lávce, pak přeskákat překážky a projít slalom. No, přiznávám, že tyhle závody jsme nezvládli. Z lávky jsem spadnul, překážku jsem přeskočil tak tak a mezi kůlkama jsme se s paničkou pěkně zamotali. No a ona mi to ještě pokazila na konci, protože běžela hrozně pomalu. Nevím, jestli budeme tohle trénovat...

Nebyli jsme nejlepší, ale diplom jsme dostali! A taky salámek. Vyhrál to Balú. Což nikoho nepřekvapilo a já mu to moc přeju. Je to kámoš. 

Už se moc těším na další závody. Jen doufám, že ten příští diplom napíšou správně. Teď je ze mě Abatar. Panička mi řekla, že to udělali schválně. No, nakonec je to dobrá přezdívka. 

Takže se mějte príma a od teď píšu pod pseudonymem Abatar

 

Náhledy fotografií ze složky Závody