Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roníček je retrívr. Má na to papír. :-)

17. 5. 2010

Roníček má za sebou důležitou zkoušku. Ověření vrozených vlastností retrievra. Když tuhle zkoušku složíte, jste opravdový retriever. A to Roníček rozhodně je.

(Prý na rozdíl ode mně. Panička se bojí, že já zkoušky neudělám a už se doopravdy provalí, že jsem lední medvěd...  )

Roník odjel ve čtvrtek 13.5. se svým páníčkem na tábor, kde trénovali soutěžní disciplíny a na konci, v neděli 16.5., pak dělali zkoušky. Prý cvičili až se z nich kouřilo (no, slyšel jsem, že se spíš kouřilo z těch kamen, co měli v chatce) a také se učili nové věci, např. jak se krásně vystavit na výstavě. To jim závidím, to bych taky potřeboval.

Roník byl moc šikovný. Nebýt drobných zaváhání jeho páníčka, mohli prý dostat plný počet bodů! Ale Zdeněk byl zbytečně nervozní a zvrzal chůzi na vodítku (říkal jsem ti Roníčku, že si ho máš držet víc u těla  ) a taky se leknul, když vystřelili z pistole. Ach jo. Ale Rony i tak získal 226 bodů, což je fakt naprosto a úplně úžasnýýýý! 

Roníčku moc ti to závidím. My taky jedeme na tábor a dělat zkoušky. V červnu. Ale nevím, jestli to zvládneme? Obávám se, že něketré disciplíny budou na hraně. Panička rozhodně nemá ráda střílení a taky aportky z vody jí nejdou. Zatím jsem jí do vody nedostal. No uvidíme. Musíme trénovat. Viktor (nás cvičitel ze školy) říkal, že to zvládneme. Jemu věřím. Ale paničce, paničce moc ne. To bude ostuda... 

FOTO RONY OVVR