Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víno, feny, zpěv

14. 11. 2010

Co jsme viděli
Viděli jsme zámek Lednici, Minaret, zámek ve Valticích, spoustu vinic, velkou vodu, ze které trčí obrovské stromy (pozn. paničky Novomlýnská nádrž), Mikulovský zámek se sochami, Kozí hrádek, Svatý kopeček, staré mercedesy, exotické ryby a dokonce už i jeden ozdobený vánoční stromeček

Co jsme zažili
Ochutnávky vína přímo na vinici (páníčci ve stavu tekutém, já si dal čerstvé z řádku), hru na námořníky při plavbě po Dyji a príma cvičení v zámeckém parku v Lednici.

Na co nezapomenu
Na překrááááásnou fenku plemene ohaře, která se s námi plavila po „divoké“ vodě. Bohužel, její páníček byl na té lodi kapitán, takže ona se plavila zpět a já musel jít na břeh... Oúúúú.

Na co jsem zatím nepřišel
Proč se všude střílelo? Ty rány byly hrozný. Panička mi vysvětlovala, že to je kvůli ptákům, aby nezobali to vynikající víno, ale copak nikdo neví, že ptáci jsou buď úplně hlušší anebo úplně blbí? Vím to. Na zahradě na ně štěkám a taky se jich to ani netkne...

Proč se to jmenuje Lednice?
Nejdřív jsem si myslel, že tam bude krutá zima, když je to Lednice. Ale nebyla. Tak jsem si myslel, že je to třeba proto, že se tam vyrábí led? Nevyrábí. Ani ledničky. No jsem z toho jelen.

A za třetí, jak se loď může řídit zezadu? Chtěl jsem být kapitán, tak jsem se nahrnul dopředu, ale jak se ukázalo, byla to školácká chyba. Vepředu byl jen záchranný kruh. Chápete to?

Ale výlet do Mikulova všem vřele doporučuju! Hlavně kvůli andělům, co o půlnoci odlétají z Dietrichsteinské hrobky 

 

Náhledy fotografií ze složky Mikulov