Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlov rybníka

11. 12. 2010

Koncem října jsem vyrazil za Roníkem do Sedla. Byl jsem nadšenej. Po Roníkovi se mi moc stejskalo a byl jsem rád, že ho zase můžu okousat. Tenhle víkend byl fakt neskutečnej...

Začalo to, už když jsme přijeli. Strejda Zdeněk (Roníčkům páníček) byl na zahradě a ještě s nějakejma pánama kuchal ryby. Byl celej od krve a od šupinek. Vonělo to tam rybičkama, který já miluju ze všech jídel nejvíc! Nááádhera!  Těšil jsem se, že budu moct jednu vykuchanou rybu nenápadně ochutnat, ale panička mi to pokazila. Zavřela mě v baráčku a měl jsem po legraci i po svačince. Je fakt hrozná. Nemám jí rád. A to jsem ještě nevěděl, jak moc mě nechá trpět druhý den...
Druhý den byl totiž výlov rybníka. Když jsem se v něm v létě učil plavat, vůbec mě nenapadlo, co je tam ryb? Kdybych to věděl, tak se učím spíš potápět, abych si nějakou chytil.
Výlov rybníka probíhá tak, že se z rybníku vytáhne špunt a voda se nechá vytéct. Tedy ne všechna, aby se ty rybičky neudusily. No a pak se pánové rybáři navlíknou do těch vysokánských holin, vezmou podběráky a rochní se v blátě až do chvíle, dokud nevysbíraj všechny ryby. No, nevím, zda jsem to popsal přesně, nejsem odborník, ale tak nějak to asi bude.
Rozhodně maj ty velký holiny, o který jsem si napsal Ježíškovi.
Všechny ty vylovený rybičky pak dávaj do takovejch velkejch sudů s vodou a lidi si je kupujou...aby je pak mohli zabít...
Tohle jsem tedy moc nepochopil, ale dělali to všichni. Myslel jsem, že si ty rybky dají doma do bazénu nebo do vany a budeme jíst jenom ty mrtví a uvařený, který dělal strejda Zdeněk, ale mýlil jsem se. Byl to rybí masakr. Bylo mi jich líto, obzvlášť jedný krásný duhovaný štičky.
Na druhou stranu jsem byl celej nedočkavej, protože byla reálná šance, že se k nějaký ty rybičce taky dostanu. Nedostal.  Panička mě opět hlídala jako dráb a já jí nenáviděl víc, než kdy jindy. Vůbec mě k těm káďkám nepustila! Trpěl jsem jak pes. Jak velký pes!
Tak jsem se jí další den za ty ryby pomstil. V lese jsem si zahrál na pořádný čuně.
A taky jsem jí chtěl ukázat, že ty holiny fakt potřebuju. Snad to pochopila. Dělal jsem pro to všechno... (viz. fotky). Přišel jsem totiž na způsob, jak se dostat legálně k rybám, aniž by mi to mohla překazit nebo zakázat. Stanu se rybářem!

 

Náhledy fotografií ze složky Výlov rybníka