Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyhrál jsem 3. místo

30. 1. 2011

Dnes jsme byli s paničkou celé dopoledne  trénovat na výstavy. Jeli jsme přes půl Prahy do takové velké haly pro pejsky (www.halapropsy.cz), kde se konalo školení vystavování.

Byla to paráda. Byl jsem nadšený a panička taky. Já pořád, panička jen do chvíle, než se objevila krásná, bílá, mladá a hárající samojedka...  

Sedla si vedle nás a od té chvíle vůbec nevím, co se dělo. Nějak se mi zamotala hlava, zatmělo se mi před očima, a pak si pamatuju už jenom to, že mě nějaká cizí tlustá ženská s hrozně hrubým hlasem hrozně škrtila na výstavním vodítku a pořád na mě řvala fuj a pak hodný... Chodili jsme blíž a blíž k tý voňavoučký fence a pořád to bylo fuj, sedni a hodný. Díval jsem se na paničku, ale ta vypadala, že jí každou chvíli klepne. Tak jsem pochopil, že se od té hrozné ženské dostanu jenom tehdy, když ani nepípnu a budu dělat jen to, co chce ona.  (Mezi námi, takhle nějak asi vypadaj vychovatelky v nápravným zařízení pro psy. Panička mi občas vyhrožuje, že mě tam strčí na převýchovu. Doteďka jsem se tomu jen smál, ale po dnešku se trochu bojim. Tahle pani si prý poradila i s tlupou zlej vlčáků...Uááááá.)

Zvládnul jsem to.  A pak už to celkem ušlo. Panička mě sice i nadále trochu škrtila, ale bylo to lepší než od tý hrozný tlustý ženský.

Na chvíli jsem na tu fenku zapomněl, takže jsme mohli absolvovat všechny disciplíny. Nakonec byla velká soutěž všech pejsků. Byla to velká legrace, protože mezi sebou soutěžili plemena jako čivava, bišonek, ridgeback či čuvač.

Nakonec nás seřadili od největšího po nejmenšího a bylo to. Do finále se nás dostalo šest. Vítězná trojka byla fakt povedená.   Já na 3. místě, na 2. místě obří slovenský čuvač a všem nám to natřela mrňavá čivava! No chápete to? Prý moc pěkně běhala a já byl třetí za to zlobení. Ach jo.

Ale i tak jsem si to moc užil a panička nakonec asi taky. Dověděla se několik zajímavých věcí a hlavně, že musíme běhat rychle! rychle! rychle!... (teda hlavně ona, protože já bych běhal jak torpédo, kdyby mi to dovolila  )

Musíme teda trénovat. Vůbec nevím, kde začít a co všechno vlastně budeme trénovat? Včera jsme totiž byli taky na novém cvičáku v Lysé nad Labem a budeme usilovat o ZOP (zkoušky ovladatelnosti psa). Panička říkala, že až se to všechno spolu naučíme, budu šlapat jak hodinky. No, jestli měla na mysli ty, co má v koupelně, tak ty už nějaký čas nejdou. Ale to jí samozřejmě říkat nebudu...